Haber

Şenol Güneş: Üçüncülük beklediğimiz bir sonuç değil

Süper Lig’in 38. haftasında oynanan son maçlardan biri de Beşiktaş – Konyaspor maçı oldu.

Siyah beyazlılar sahasındaki karşılaşmayı 3-3 tamamlayarak ligi 3. sırada tamamladı.

“3’lük bizim için beklediğimiz bir sonuç değil, Beşiktaş şampiyonluk için oynayacak ve şampiyon olacak”

Karşılaşmanın ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş düşüncelerini paylaştı.

güneş dedi ki:

“Bizim için 3.lük beklediğimiz bir sonuç değil. Beşiktaş şampiyonluk oynayacak, şampiyon olacak. Geldiğimizden beri puan durumuna bakmadan en uygun yerde bitiririz diyorduk. Sahamızda bu kadar sıcak bir sevgi gösterisi varken kazanmak için ama olmadı.Oynayacağımız oyun hem üstün olmalı hem de sonuç düşündüğümüz gibi olmalıydı.Makaleye baktığımızda kazanabilirdik. bütün ama oyun olarak düşündüğümüzden azdı.Hızlı oynamadık, tempolu, agresif temasta bulunmadık.Rakip bizden daha eforluydu.Onları tebrik etmek lazım.Eksiklerimizi gözden geçirmek lazım.Sonu Lig ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Oyuncular ellerinden gelenin en iyisini yaptı. “Bir final maçını iz bırakarak bitirmek zorunda kaldık ama olumsuz bir iz bıraktı. Atiba’nın gidişine üzüldük, 2 puan geride bırakarak üzüldük.”

Cenk Tosun’dan açıklama

“Yaralı Cenk Tosun’un durumuna bakacağız, yeterli görünmüyor. Bizim için kötü bir gündü. Böyle bir şey beklemiyorduk.”

“Bugün yetişemedik”

“Futbol yanıyor. Çok sarılırsanız içiniz yanar, uzaklaştığınızda ise üşür ve donarsınız. Bugün aradaki farkı düzeltemedik. Yapabileceğimiz bir şey yok. Eksiklerimizi burada giderip daha iyi bir Beşiktaş oluşturup her maçı kazanan bir takım olacağız.Umarım bu kadar olur.”

“Beşiktaş her zaman şampiyonluk için oynayan bir kulüp”

“Bunu zaman zaman yaşadığım için söylüyorum. İşler kötü gidince bir şey olmaz anlayışıyla yaklaşılır. Yeterince iyi gidince tam denir. Abartıyı doğru bulmuyorum. Bizimkisi.” Önümüzdeki yıl için planlarımızdan önce oyunumuz iyi olmalı. Bugün geride kaldık, neden düştüğümüzü anlamamız gerekiyor. Her kadromuz var.” “Yenilmek için bir oyun ortaya koymalıyız. Konferans Ligi’nde şimdiden şampiyon olacağımızı söylemek doğru değil. Bunu söylemek yerine gereğini yapmalıyız. Beşiktaş her zaman takım için oynayan bir kulüp. şampiyonluk.”

bismil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu