Haber

Adnan Oktar organize suç operasyonu operasyonunda 8 kişi tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Araştırma Bürosu’nun Adnan Oktar Organize Suç Örgütü’nün mevcut yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında 27 Nisan’da İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 3 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan zanlılardan 8’i tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Kabahatler Soruşturma Bürosu’nun yeniden yapılanma ve faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalar Şube Müdürlüğü ekipleri, 27 Nisan’da eş zamanlı olarak İstanbul, İzmir ve Samsun’da bulundu. Adnan Oktar Organize Suçlar Teşkilatı. operasyon düzenleyerek toplam 17 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, gözaltına alınanlardan 10’unun Adnan Oktar Organize Suçlar Örgütü üyesi olduğundan şüphelenildiği, 7’sinin ise söz konusu operasyonda tesadüfen yakalanan ve kimliği tespit edilen şahıslar olduğu belirtildi. hakları suçlardan dolayı da tutuklama kararına tabi tutulmuştur. Söz konusu 7 kişi bir gün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adnan Oktar Organize Hatalar Teşkilatı şüphelisi 10 kişiyle ilgili emniyetteki işlemleri bugün tamamlandı. Bunlardan biri emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, 9 kişi adliyeye sevk edildi. Nöbetçi hakimliğe sevk edilen 9 kişiden 8’i tutuklandı. Bir kişi hakkında denetim kararı verildi.

karliovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu