Haber

Efeler Belediyesi Deprem Konferansı Düzenledi

Efeler Belediyesi ve Efeler Lions Kulübü Derneği tarafından 5 Haziran’da gerçekleştirilecek olan “Depremde Ne Yapmalı?” Yüksek Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan başlıklı konferansta kentlilerle buluşacak.

Vatandaşları deprem konusunda bilinçlendirmeyi ve duyarlılığı artırmayı hedefleyen Efeler Belediyesi, kentte yaşayanları konunun uzmanlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Yüksek Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 5 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’te Nevzat Biçer Düğün ve Konferans Salonu’nda Efeler halkıyla buluşacak. “Depremde Ne Yapmalı?” Ercan, yaşamsal bilgi ve birikimlerini başlıklı konferansta vatandaşlara aktaracak.

BAŞKAN ATAY: “YENİ YARALAR AÇMAMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Efeler halkını konferansa davet eden Önder Atay, “Deprem bilincimizin olmaması, yapılarımızın ve katlarımızın güvensiz olması nedeniyle onbinlerce canımızı kaybettik. Yaralarımızı sarmak için çok çalıştık. yeni yaralar açılmasın.Bunu yaparken bilimin yolundan asla ayrılmamalıyız.Yüksek Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. bilim adamlarımızın fikirlerinin rehberliğinde ilerleyin.”

ilgaz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu